Udane starty z rekordami życiowymi w ostatnim czasie zanotowały młode lekkoatletki z Prabut.

W dniu 31 sierpnia w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa.

W biegu na 1000 metrów wystartowały Pola Kamińska w kategorii U16,  Roksana Brzezińska- Bajerowska w kategorii U14, oraz Zuzia Zielińska w kategorii juniorek młodszych.

Ostatni sprawdzian Poli przed zawodami we Włocławku wypadł znakomicie. Zawodniczka uplasowała się na III miejscu z nowym rekordem życiowym 3.06.08

W biegu na tym samym dystansie w kategorii U14 wystartowała Roksana Brzezińska Bajerowska. Roksi podobnie jak Pola zajęła trzecie miejsce ze znakomitym wynikiem 3.31.86.

Po najmłodszych zawodniczkach przyszedł czas na naszą juniorkę młodszą Zuzię Zielińską. Zuzia wygrała w swojej kategorii wiekowej. Wynik jest aktualnie trochę słabszy od rekordu życiowego z uwagi na okres przygotowawczy Zuzi do Przełajowych Mistrzostw Polski.

W sobotę, 7 września, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików we Włocławku.  W zawodach brali udział zawodnicy i zawodniczki z województw pomorskiego i kujawsko – pomorskiego, m.in. z klubów: Zawisza Bydgoszcz, AML Słupsk, SKL Sopot, MKL Toruń, AZS-AWFiS Gdańsk, Zantyr Sztum czy Vectra Włocławek .

W zawodach prawo startu miała jedynie Pola Kamińska, bo tylko ona jest młodziczką. Pozostałe dziewczyny Zuzia Zielińska, Roksana Brzezińska Bajerowska, Lena Kryszkiewicz – Podlecka, Karolina Brzostowska oraz Blanka Kłosińska to zawodniczki z kategorii dzieci młodszych i starszych oraz juniorek młodszych.

Pola wystartowała na swoim koronnym dystansie 2000 metrów. Jest to najdłuższy dystans zawodów. Ogromny upał panujący tego dnia nie ułatwiał zawodniczkom biegu. Od samego początku uplasowała się 4 osobowa czołówka, która biegła równym tempem  (1min. 20sec. na każdym okrążeniu). Na około 150 metrów przed metą Pola oderwała się od pozostałych zawodniczek i po piorunującym finiszu wygrała z 2 sekundową przewagą nad zawodniczkami z Włocławka i Gdańska. Zegar na mecie zatrzymał się na 6.53.78.

Pola w kategorii młodziczek biega pierwszy rok.  Rezultat , który uzyskała, jest  aktualnie 6 czasem w Polsce.  Za dwa tygodnie przed Polą najważniejsze zawody w sezonie Mistrzostwa Polski w Białymstoku. Trzymamy kciuki.

Materiał przygotował: trener Marcin Kłosiński