Szkolenia E-mocni
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach online, przygotowanych w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, w którym bierze udział nasza gmina!
Do wyboru jest aż 21 szkoleń online na temat e-usług dostępnych w różnych dziedzinach życia.
CZEGO MOŻNA SIĘ DOWIEDZIEĆ I NAUCZYĆ NA SZKOLENIACH ONLINE?
W zależności od wybranych szkoleń ich uczestnicy mogą dowiedzieć się m.in.: jak samodzielnie stworzyć ciekawy plakat, ulotkę lub zaproszenie (szkolenie: „Tworzenie zasobów informacyjnych i dzielenie się nimi”); jak zadbać o bezpieczeństwo w internecie (szkolenie „Dbanie o prywatność”); w jaki sposób budować swój wizerunek w internecie (szkolenie: „Zarządzanie swoim wizerunkiem i informacjami o sobie”); jak napisać profesjonalne i skuteczne dokumenty aplikacyjne, w tym wyróżniające się CV (szkolenie: „Znajdowanie pracy”); jak dbać o zdrowie dzięki internetowi (szkolenie: Prowadzenie zdrowego trybu życia); jakie warunki trzeba spełnić, żeby zaangażować ludzi w lokalne działania (szkolenie: „Uczestniczenie w życiu społecznym i obywatelskim”).
Na szkoleniach online można dowiedzieć się jeszcze o wiele więcej, np.: o płatnościach i załatwianiu spraw urzędowych online, o prawach konsumenta, e-usługach dostępnych na platformie e-PUAP, o tworzeniu blogów, o planowaniu podróży, o bezpiecznym korzystaniu z portali towarzyskich i legalnych źródeł rozrywki w internecie itd.
Szkolenia składają się z webinariów, prezentacji, krótkich filmów instruktażowych i tekstów, z których można korzystać w dowolnej kolejności.
JAK SIĘ ZAPISAĆ NA SZKOLENIE ONLINE?
1. KROK: Wybierz szkolenie: https://e-mocni.org.pl/kategoria/szkolenia-online/
2. DRUGI KROK: Zapisz się na nie samodzielnie: https://e-mocni.org.pl/#zapisz-sie-online
Zachęcamy do skorzystania i promocję szkoleń. Po przejściu 7 h szkolenia, każda osoba ma możliwość otrzymania certyfikatu.
Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”). Strona projektu i wszystkie materiału szkoleniowe dostosowane są dla osób niesłyszących.
Poniżej lista szkoleń, w których można uczestniczyć.